Občan | Pacient

Novinky

Avízo pro média: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštíví FN Brno, otevře Centrum duševního zdraví v Brně a představí nový projekt magnetické rezonance v Ostravě

18.02.2020

Ve středu 19. února navštíví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch stavbu nové Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Brno, otevře Centrum duševního zdraví v Brně a následně zamíří do zdravotní pojišťovny RBP v Ostravě.

Celý článek

Prohlášení Ministerstva zdravotnictví k odvolání ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod

17.02.2020

S ohledem na dezinformace, které se šíří v souvislosti s odvoláním Jaromíra Maška z pozice ředitele PN Havlíčkův Brod, považujeme za žádoucí opětovně zdůraznit fakta, která k odvolání vedla a naznačit širší kontext aktuálně probíhající reformy.

Celý článek

Ředitel Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod končí ve funkci, ministerstvo vypíše otevřené výběrové řízení

14.02.2020

Ministr zdravotnictví odvolal ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod Jaromíra Maška. Důvodem byla především nespokojenost s aktivitou nemocnice při realizaci reformních kroků v oblasti péče o duševní zdraví.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví vyhlašuje výzvu pro dalších 9 center duševního zdraví

14.02.2020

Maximální možná dotace pro jedno centrum duševního zdraví je stanovena na 14,9 milionů Kč. Připraveny jsou finanční prostředky pro 9 center. Termín ukončení příjmu žádostí je určen na 17. dubna 2020.

Celý článek

Aktuální informace o infekci COVID-19 způsobené čínským koronavirem

14.02.2020

Ministerstvo zdravotnictví připravilo v souvislosti s aktuálním výskytem infekce COVID-19, způsobené čínským koronavirem, průběžně aktualizované informace pro laickou i odbornou veřejnost.

Celý článek

V ČR stále přetrvává plošná chřipková epidemie

14.02.2020

V sedmém kalendářním týdnu tohoto roku je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1 601 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje pokles o 15,6 %.

Celý článek

Čísla mluví jasně: rekord v počtu zemřelých dárců vloni zachránil stovky životů

14.02.2020

Loňský rok byl pro dárcovský program opět zlomový, zemřelých dárců bylo nejvíc od začátku transplantací orgánů v roce 1961 v tehdejším Československu. Tedy rovných 288.

Celý článek

Ministr Adam Vojtěch v Bruselu zdůraznil nutnost soběstačnosti Evropy ve výrobě léků

13.02.2020

Ministři zdravotnictví zemí EU se dnes sešli na mimořádném jednání Rady pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO) v Bruselu, aby projednali společný postup v souvislosti s šířením nového koronaviru z Číny.

Celý článek

Sněmovna schválila novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, má především zajistit soulad s EU

12.02.2020

Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila vládní návrh na úpravu zákona o ochraně veřejného zdraví připravený Ministerstvem zdravotnictví. Novela nyní putuje do Senátu.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa