Občan | Pacient

2020

Čísla mluví jasně: rekord v počtu zemřelých dárců vloni zachránil stovky životů

14.02.2020

Loňský rok byl pro dárcovský program opět zlomový, zemřelých dárců bylo nejvíc od začátku transplantací orgánů v roce 1961 v tehdejším Československu. Tedy rovných 288.

Celý článek

Ministr Adam Vojtěch v Bruselu zdůraznil nutnost soběstačnosti Evropy ve výrobě léků

13.02.2020

Ministři zdravotnictví zemí EU se dnes sešli na mimořádném jednání Rady pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO) v Bruselu, aby projednali společný postup v souvislosti s šířením nového koronaviru z Číny.

Celý článek

Sněmovna schválila novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, má především zajistit soulad s EU

12.02.2020

Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila vládní návrh na úpravu zákona o ochraně veřejného zdraví připravený Ministerstvem zdravotnictví. Novela nyní putuje do Senátu.

Celý článek

Sněmovna schválila nová pravidla pro volby do orgánů zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven

12.02.2020

Na chodu zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven se bude moci podílet mnohem širší spektrum subjektů. Obsazování správních a dozorčích rad se díky novým pravidlům stane transparentnější a výrazně spravedlivější než dosavadní systém.

Celý článek

Dotační program Ministerstva zdravotnictví posílí počty dětských lékařů v nástavbových oborech

10.02.2020

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s odbornými společnostmi a Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví spustilo dotační projekt pro dětské lékaře s názvem Dětské nástavbové obory specializačního vzdělávání.

Celý článek

Roadshow kampaně Studuj zdrávku zavítala do Hradce Králové

07.02.2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch společně s odborníky z Fakultní nemocnice Hradec Králové a sestrami z místní domácí zdravotní péče besedoval s žáky sedmých, osmých a devátých tříd na ZŠ Úprkova a ZŠ Josefa Gočára.

Celý článek

V ČR přetrvává plošná chřipková epidemie

07.02.2020

V šestém kalendářním týdnu tohoto roku je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi vč. chřipky na úrovni 1 896 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje vzestup o 1,7 %.

Celý článek

Ministerstvo vybere dva forenzní multidisciplinární týmy duševního zdraví, které budou poskytovat péči pacientům s nařízeným ochranným léčením

06.02.2020

Poslední lednový den vyhlásilo MZ ČR výzvu k předkládání žádostí o dotaci v rámci programu podpory nových služeb v oblasti péče poskytované forenzním multidisciplinárním týmem. Termín ukončení příjmu žádostí je 9. března 2020.

Celý článek

Další zastávkou kampaně Studuj zdrávku byla Plzeň

06.02.2020

V úterý 4. února 2020 pokračovala roadshow ministerské kampaně Studuj zdrávku v Benešově Základní škole a následně na Základní škole Martina Luthera v Plzni. Program v interaktivní zóně zaměřený na nelékařské zdravotnické obory byl k vidnění v OC Plaza.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví podpoří první dvě ordinace pro osoby bez přístřeší. Pilotní provoz začne již 1. dubna

05.02.2020

Účelem ordinací pro osoby bez přístřeší je zajistit, aby bylo osobám bez domova či ohroženým ztrátou bydlení umožněno ošetření, a to v rámci poskytování neodkladné péče a standardní zdravotní péče včetně té preventivní.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa