Občan | Pacient

2020

Zákon o náhradě újmy způsobené povinným očkováním dostal ve Sněmovně zelenou a míří k podpisu prezidenta republiky

05.03.2020

Újmu na zdraví, která je důsledkem podstoupení povinného očkování, odčiní stát, který uložil povinnost nechat se naočkovat a tím přispět k budování kolektivní imunity populace v České republice.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo pořadatelům hlásit akce s účastí nad 5000 osob

05.03.2020

Pořadatelé hromadných akcí na území České republiky s předpokládanou účastí nad 5 000 osob denně mají až do odvolání povinnost oznámit konání takové akce místně příslušné krajské hygienické stanici.

Celý článek

Testy na koronavirus v Národní referenční laboratoři potvrdily další tři pozitivní pacienty

04.03.2020

Ve dvou případech se jedná o rodinné příslušníky ženy, která již byla vyšetřena jako pozitivní v předchozích dnech. Poslední potvrzený vzorek je ten, u něhož se potvrdil koronavirus v soukromé laboratoři.

Celý článek

Národní referenční laboratoř potvrdila další dva pozitivní případy na koronavirus v ČR

03.03.2020

V České republice bylo k dnešnímu ránu otestováno celkem 236 osob, z toho bylo potvrzeno pět pozitivních nálezů. Tři pozitivní výsledky doplnily v průběhu pondělního večera další dva.

Celý článek

Ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví z důvodu šíření koronaviru ruší lety z Jižní Koreje a severu Itálie

02.03.2020

Dvě z nich od 5. března ruší přímé mezinárodní lety z Koreje a ze všech letišť na území čtyř regionů v severní Itálii na všechna letiště na území České republiky. Třetí opatření zakazuje účast diváků na Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s koronavirem navyšuje laboratorní kapacity

02.03.2020

Nově bude provádět diagnostiku onemocnění COVID-19 i Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, Nemocnice České Budějovice, Fakultní nemocnice Hradec Králové a Fakultní nemocnice v Motole.

Celý článek

V České republice jsou první tři potvrzené případy nákazy koronavirem

01.03.2020

Nakažení jsou izolováni na infekčních klinikách, hygienici nyní provádí potřebná epidemiologická šetření včetně dohledávání všech osob, se kterými přišli nakažení do blízkého kontaktu.

Celý článek

Chřipková epidemie v ČR ustupuje

28.02.2020

Nejnovější údaje potvrzují, že chřipková epidemie v ČR ustupuje a má již jen regionální charakter. Nadále cirkuluje převážně virus chřipky typu A.

Celý článek

Na Ministerstvu zdravotnictví zasedla kvůli koronaviru Ústřední epidemiologická komise (uvnitř videozáznam tiskové konference)

27.02.2020

Komise projednala aktuální vývoj ohledně onemocnění koronaviru v Evropě a připravenost ČR na možné rozšíření nákazy na její území.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví schválilo investici do modernizace chirurgických oborů ve FN Hradec Králové v hodnotě 2,4 miliardy

26.02.2020

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, která zajišťuje superspecializovanou a specializovanou péči v oblasti severovýchodu Čech, patří chirurgické obory k nejvýznamnějšímu segmentu poskytované zdravotní péče.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa