Občan | Pacient

2020

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje návštěvy všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče a zařízením sociálních služeb

09.03.2020

Výjimkou je lůžková péče, která se poskytuje nezletilým pacientům, pacientům s omezenou svéprávností a rodičkám. Zákaz návštěv se také nevztahuje na hospice včetně služeb pro pacienty v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Celý článek

Počet pacientů s koronavirem vzrostl o šest, celkem je nakažených 32 osob

08.03.2020

Česká republika má k nedělnímu večeru 32 pacientů s koronavirem. Během dnešního dne tak došlo k nárůstu pozitivních pacientů o šest. Nové případy jsou z Prahy, Ústeckého a Královehradeckého kraje.

Celý článek

Karanténu pro kontakty nakažených osob budou nově na dálku rozhodovat praktičtí lékaři

08.03.2020

Hygienické stanice budou hlásit praktickým lékařům a praktickým lékařům pro děti a dorost všechny osoby, které byly v kontaktu s nakaženými pacientem, a lékaři na dálku rozhodnou o karanténě v délce 14 dnů.

Celý článek

Nemocnice Na Bulovce potvrdila dalších pět pozitivních pacientů na koronavirus

07.03.2020

Laboratoř Nemocnice Na Bulovce ohlásila dnes večer dalších 5 pozitivních pacientů na koronavirus. Celkem je tedy v České republice 26 nakažených.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádné opatření týkající se karantény osob, které se vracejí z Itálie

07.03.2020

Karanténní opatření platí od 7. března nově pro všechny osoby, které se vrací z pobytu v Itálii a mají v ČR trvalý nebo přechodný pobyt, nebo jsou zde zaměstnány. Opatření se netýká několika profesí v dopravě.

Celý článek

V České republice je dvacet jedna pacientů nakažených koronavirem

07.03.2020

Pět z nich je hospitalizováno v Nemocnici Na Bulovce, čtyři v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a zbytek je v domácí karanténě. U všech pacientů má onemocnění mírný průběh.

Celý článek

Počet nakažených pacientů koronavirem vzrostl na devatenáct

06.03.2020

V České republice je v karanténě devatenáct osob. Osm z nich je hospitalizováno v pražské Nemocnici Na Bulovce, sedm v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a čtyři jsou v domácí karanténě.

Celý článek

Ministr zdravotnictví jednal v Bruselu o akutní situaci spojené s šířením nového koronaviru v Evropě

06.03.2020

Ministři se shodli, že klíčové je sdílení informací, které je však efektivní pouze v případě, že se do něj zapojí všechny státy a budou sdílet veškeré dostupné informace, a to jak v rámci systémů EU, tak mezi zeměmi V4.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje všem nevýrobcům vyvážet z území ČR dezinfekci rukou

05.03.2020

Všem osobám, s výjimkou výrobců, se od 6. března 2020 zakazuje vyvážet z území České republiky všechny přípravky osobní hygieny určené na dezinfekci rukou, s výjimkou přiměřeného množství pro osobní potřebu.

Celý článek

Počet nakažených koronavirem v ČR stoupl na dvanáct

05.03.2020

Národní referenční laboratoř dnes potvrdila další čtyři pozitivní vyšetření na koronavirus. Ve dvou případech se jedná o kontakty osob, u kterých byl virus potvrzen již v minulých dnech, nové jsou další dva pražské případy.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa