Občan | Pacient

2020

Ministerstvo zdravotnictví navýší maximální kapacitu zoologických zahrad již od čtvrtka, důvodem jsou akce pro zdravotníky, hasiče a policisty

02.06.2020

Ministerstvo zdravotnictví umožní provozovatelům zoologických a botanických zahrad, arboret a podobných provozů navýšit kapacitu návštěvníků již od čtvrtka 4. června. Přísné hygienické podmínky však uvnitř zahrad platí i nadále.

Celý článek

Od 15. června se mohou občané ČR vrátit ze zemí s nízkým a středním rizikem nákazy koronavirem bez nutnosti testu

01.06.2020

Parametry a kritéria tzv. semaforu, tedy systému označující bezpečné země pro cestování, vychází z hodnocení epidemiologických kritérií pro každou zemi. Spolupracují na něm odborníci z ministerstva zdravotnictví, vnitra, zahraničí i hygienici. 

Celý článek

Úmrtím na rakovinu tlustého střeva se dá předcházet. Další samoodběrové sady v pondělí doputují do schránek

29.05.2020

Každý den u nás zemře zhruba deset lidí na tzv. kolorektální karcinom čili rakovinu tlustého střeva a konečníku. Zákeřnost tohoto závažného o onemocnění spočívá mj. v tom, že je na začátku zcela bez příznaků, a proto bývá objeveno příliš pozdě.

Celý článek

Pacienti mohou od pondělí sdílet svůj lékový záznam s lékaři, lékárníky a klinickými farmaceuty

29.05.2020

Od pondělí 1. června začne fungovat sdílený lékový záznam pacienta, jedna z klíčových funkcionalit informačního systému eRecept.

Celý článek

Jak je to opravdu s 5G sítěmi?

29.05.2020

V poslední době se objevují spekulace o spojitosti mezi koronavirem SARS-CoV-2, tedy onemocněním covid-19 a zaváděním 5G sítí.

Celý článek

Podle doporučení EU nemusely státní orgány nakupující ochranné pomůcky v době krize covid-19 vyžadovat CE certifikáty, postup potvrdila ČOI

28.05.2020

Z doporučení vydaného 13. března vyplývá, že Evropská komise vytvořila zcela speciální režim pro současné krizové mimořádné státní nákupy osobních ochranných prostředků.

Celý článek

Výsledky národního výzkumu SZÚ o užívání tabáku v ČR potvrdily, že českých kuřáků ubývá, povědomí o zdravotních rizicích kouření se zvýšilo

28.05.2020

Výzkum potvrdil, že téměř polovina kuřáků schvaluje opatření vyplývající z tzv. protikuřáckého zákona.

Celý článek

Ministerstvo udělilo statut centrům vysoce specializované onkologické a hematoonkologické péče

27.05.2020

Na základě statutu budou moci odborná pracoviště nadále poskytovat ošetření a léčbu s pomocí špičkových odborníků a technologií.

Celý článek

Vláda schválila začlenění Chytré karantény pod Ministerstvo zdravotnictví, nové výjimky z nošení roušek i zrušení nákupní doby pro seniory

25.05.2020

Nejzásadnější materiál pro budoucí zvládání pandemie covid-19 byl schválen vládou. Jde o materiál, který implementuje projekt Chytrá karanténa 2.0 do organizačních struktur Ministerstva zdravotnictví a který zrychlí proces epidemiologického šetření.

Celý článek

Z onemocnění covid-19 se vyléčilo již 66 % nakažených. Prioritou je nyní včasný záchyt lokálních ohnisek infekce

22.05.2020

Epidemii zvládá Česká republika nadále velmi dobře. Sledování dopadu rozvolňování opatření neukazuje na žádné plošné negativní jevy. Vlna rozvolnění 11. května se na křivce epidemie neprojevila.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa