Občan | Pacient

2020

Provoz letecké záchranné služby od roku 2021 bude o miliardu levnější

24.01.2020

Od 1. ledna 2021 bude v Jihomoravském, Libereckém, Královéhradeckém, Jihočeském, Ústeckém kraji a Kraji Vysočina operovat společnost DSA, pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj byla vybrána nabídka společnosti Air – Transport Europe.

Celý článek

Vyjádření ministra zdravotnictví ČR a hlavní hygieničky ČR k situaci ohledně šíření čínského koronaviru - aktualizováno 24. ledna ve 14 hodin

23.01.2020

V souvislosti s aktuálním výskytem Ministerstvo zdravotnictví systematicky monitoruje situaci a je v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí, tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace.

Celý článek

Sněmovna v prvním čtení podpořila emergentní systém. Přináší vyšší dostupnost léků v lékárnách

22.01.2020

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na stále častější výpadky léčiv, a proto připravilo novelu zákona o léčivech přinášející sérii opatření, jimiž bude možné flexibilně přispět k řešení nenadálých výpadků.

Celý článek

Ministr zdravotnictví v Ostravě zahájil roadshow ke kampani Studuj zdrávku a otevřel otázku potřebnosti nelékařských povolání

17.01.2020

Jaké předpoklady bych měl mít, když chci jít studovat zdrávku? Co všechno vlastně obnáší práce sestry? Jak náročná je práce záchranáře? Tyto a další otázky měli žáci ZŠ Matiční v Ostravě nejen na ministra zdravotnictví.

Celý článek

Lidé, kteří se dlouhodobě neúčastní screeningu kolorektálního karcinomu, obdrží test na skryté krvácení zásilkou až domů

14.01.2020

Takzvaný kolorektální karcinom patří mezi nejčastější zhoubné nádory. Ročně je v Česku diagnostikováno přibližně 7 500 nových onemocnění a téměř 3 500 pacientů na toto onemocnění každý rok umírá.

Celý článek

V pražských Vršovicích vznikne Pacientský hub, otevřený prostor pro vzdělávání i diskuzi

10.01.2020

Prostřednictvím seminářů, setkávání se s odborníky, osvěty ve zdravotní oblasti, ale i neformálních akcí bude hub poskytovat zázemí pro rozvoj a vzdělávání občanské společnosti ve zdravotnictví.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví vybralo provozovatele letecké záchranné služby od roku 2021

09.01.2020

Od 1. ledna 2021 bude v Jihomoravském, Libereckém, Královéhradeckém, Jihočeském, Ústeckém kraji a Kraji Vysočina operovat společnost DSA, pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj byla vybrána nabídka společnosti Air – Transport Europe.

Celý článek

V rámci kontroly Pardubické nemocnice ministerstvo neshledalo závažné porušení povinnosti při poskytnutí zdravotních služeb

09.01.2020

Kontrolní skupina došla k závěru, že z hlediska zákona nebylo zjištěno žádné porušení právních předpisů při poskytování zdravotních služeb ze strany Pardubické nemocnice.

Celý článek

Novinky ve zdravotnictví v roce 2020

06.01.2020

Pro pacienty je připravena například dostupnější stomatologická péče, širší služby praktického lékaře, lepší dostupnost fyzioterapie a rehabilitační péče nebo delší ordinační hodiny u praktických lékařů a specialistů.

Celý článek

Vláda schválila návrh zákona o zdravotnických prostředcích včetně doprovodných změnových zákonů

06.01.2020

V návaznosti na unijní nařízení nový zákon upravuje například kompetenční otázky, informační systém, regulaci reklamy, předepisování a výdej zdravotnických prostředků, jejich používání vč. přestupků spočívajících v porušení povinností stanovených předpisy.

Celý článek

1 2 3 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa