Občan | Pacient

2020

Cizinci, kteří překročí hranice ČR, budou kontrolováni na příznaky infekčního onemocnění

10.03.2020

Doposud se opatření vztahovalo pouze na osoby s trvalým či přechodným pobytem v ČR včetně u nás pracujících cizinců. Nyní platí již i pro běžné turisty.

Celý článek

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví zakazují konání hromadných akcí nad 100 osob i výuku na školách

10.03.2020

Dnes ráno bylo rozhodnuto o přijetí dalších dvou mimořádných opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19. Zakázány byly všechny hromadné akce, kde je najednou více než 100 osob. Dále byla zakázaná výuka na základních, středních i vysokých školách.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje návštěvy všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče a zařízením sociálních služeb

09.03.2020

Výjimkou je lůžková péče, která se poskytuje nezletilým pacientům, pacientům s omezenou svéprávností a rodičkám. Zákaz návštěv se také nevztahuje na hospice včetně služeb pro pacienty v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Celý článek

Počet pacientů s koronavirem vzrostl o šest, celkem je nakažených 32 osob

08.03.2020

Česká republika má k nedělnímu večeru 32 pacientů s koronavirem. Během dnešního dne tak došlo k nárůstu pozitivních pacientů o šest. Nové případy jsou z Prahy, Ústeckého a Královehradeckého kraje.

Celý článek

Karanténu pro kontakty nakažených osob budou nově na dálku rozhodovat praktičtí lékaři

08.03.2020

Hygienické stanice budou hlásit praktickým lékařům a praktickým lékařům pro děti a dorost všechny osoby, které byly v kontaktu s nakaženými pacientem, a lékaři na dálku rozhodnou o karanténě v délce 14 dnů.

Celý článek

Nemocnice Na Bulovce potvrdila dalších pět pozitivních pacientů na koronavirus

07.03.2020

Laboratoř Nemocnice Na Bulovce ohlásila dnes večer dalších 5 pozitivních pacientů na koronavirus. Celkem je tedy v České republice 26 nakažených.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádné opatření týkající se karantény osob, které se vracejí z Itálie

07.03.2020

Karanténní opatření platí od 7. března nově pro všechny osoby, které se vrací z pobytu v Itálii a mají v ČR trvalý nebo přechodný pobyt, nebo jsou zde zaměstnány. Opatření se netýká několika profesí v dopravě.

Celý článek

V České republice je dvacet jedna pacientů nakažených koronavirem

07.03.2020

Pět z nich je hospitalizováno v Nemocnici Na Bulovce, čtyři v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a zbytek je v domácí karanténě. U všech pacientů má onemocnění mírný průběh.

Celý článek

Počet nakažených pacientů koronavirem vzrostl na devatenáct

06.03.2020

V České republice je v karanténě devatenáct osob. Osm z nich je hospitalizováno v pražské Nemocnici Na Bulovce, sedm v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a čtyři jsou v domácí karanténě.

Celý článek

... 11 12 13 14 15 16 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa