Občan | Pacient

2019

Vláda projednala zřízení nové vládní rady pro duševní zdraví

08.10.2019

Nová vládní rada bude koordinovat politiku duševního zdraví v rámci mezinárodních vztahů a řídit implementaci strategických dokumentů pro tuto oblast. Jejím předsedou bude premiér Andrej Babiš, výkonným místopředsedou ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Celý článek

Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch podpořili výstavbu Centrálního urgentního příjmu a rekonstrukci plicní kliniky

04.10.2019

Předseda vlády a ministr zdravotnictví navštívili dnes Thomayerovu nemocnici, kde jednali s ředitelem nemocnice Zdeňkem Benešem o výstavbě Centrálního urgentního příjmu a kompletní rekonstrukci pneumologické kliniky.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo tendr na provozování letecké záchranné služby od roku 2021

04.10.2019

Od roku 2021 budou leteckou záchrannou službu v ČR zajišťovat noví provozovatelé vrtulníků. Ministerstvo zdravotnictví v reakci na končící smlouvy vypsalo v dostatečném časovém předstihu veřejnou zakázku na provozování letecké záchranné služby.

Celý článek

Novým ředitelem Národního centra ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů v Brně bude Jan Šaloun

03.10.2019

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tak rozhodl na základě doporučení výběrové komise. Jan Šaloun se funkce ujme 1. listopadu 2019.

Celý článek

Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch podpořili vznik nového traumacentra ve vinohradské nemocnici

03.10.2019

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je dnes největším traumacentrem v ČR a jeho současný stav vyžaduje významnou investici do nové budovy. Projekt na její výstavbu je již několik let připravený.

Celý článek

Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění zvyšuje dostupnost zubních náhrad a rovnátek pro nemocné pacienty

30.09.2019

V souvislosti s plánovanými změnami v ortodoncii a u stomatologických výrobků vynaloží zdravotní pojišťovny na stomatologickou péči o čtvrt miliardy korun navíc.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví se podruhé otevřelo veřejnosti, na prohlídku přišlo více než 900 návštěvníků

30.09.2019

Návštěvníci měli možnost nahlédnout například do kanceláře ministra a jeho náměstků, do původního ministerského bytu, velké zasedací místnosti nebo protiatomového bunkru ze 70. let minulého století.

Celý článek

Sněmovna potvrdila původní verzi novely zákona o léčivech. Přináší sdílený lékový záznam pacienta i úhradu léčivého konopí

25.09.2019

Lékový záznam umožní lékařům, farmaceutům a lékařům zdravotnické záchranné služby zohlednit stávající lékovou historii konkrétního pacienta. To povede k eliminaci nežádoucích interakcí léčivých přípravků a jejich duplicitního užívání.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví ustanovilo Národní komisi pro kojení

23.09.2019

Ministerstvo zdravotnictví ustanovilo Národní komisi pro kojení, která se bude soustředit na zajištění dostatečné podpory a kvalitní péče v porodnicích včetně poradenství v oblasti kojení a výživy kojenců i po propuštění z porodnice.

Celý článek

Do českého zdravotnictví míří 420 milionů korun z Fondů EHP

20.09.2019

Během programového období bude rozdělena alokace téměř 420 milionů korun na projekty zaměřené na zlepšení duševního zdraví dětí, posílení prevence onemocnění a posílení role pacientů.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa