Občan | Pacient

2019

Ředitel Fakultní nemocnice Brno rezignoval

30.10.2019

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přijal rezignaci ředitele Fakultní nemocnice Brno Romana Krause. Ve funkci na svou žádost končí k 30. listopadu.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví realizuje projekt na podporu dobrovolnické činnosti ve zdravotních službách

25.10.2019

Tříletý projekt, spuštěný v červnu tohoto roku, má za cíl nastavit podmínky pro ukotvení a profesionální řízení dobrovolnictví v lůžkových zdravotnických zařízeních.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví uspořádalo ve spolupráci s Českou společností paliativní medicíny konferenci k projektu Podpory domácí paliativní péče

24.10.2019

Akce se konala v rámci XI. Celostátní konference paliativní medicíny, pořádané Českou společností paliativní medicíny ČLS JEP.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví podpoří vznik šesti ordinací pro osoby bez přístřeší

22.10.2019

Dotace je určena pro poskytovatele zdravotních služeb, kteří jsou zároveň poskytovateli sociálních služeb pobytových, terénních a ambulantních. Služby tohoto typu vzniknou v šesti velkých městech a budou fungovat po dobu 24 měsíců.

Celý článek

Nepít je normální. Nová kampaň upozorňuje na rizika konzumace alkoholu

21.10.2019

Upozornit na rizika a škodlivost pití alkoholu. To je cílem kampaně Nepít je normální a televizních spotů z dílny České televize, které připravil Úřad vlády s Ministerstvem zdravotnictví ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

Celý článek

Ministr zdravotnictví podepsal úhradovou vyhlášku pro rok 2020

18.10.2019

Úhradová vyhláška pro rok 2020 počítá s rekordním nárůstem úhrad ve všech segmentech zdravotní péče. Na zdravotní péči se celkem rozdělí 35 miliard korun navíc.

Celý článek

Díky screeningovému programu se setrvale zvyšuje podíl včasně zachycených karcinomů prsu

15.10.2019

Za 15 let trvání screeningu došlo ke snížení úmrtnosti na rakovinu prsu o 30 %. Je třeba si ale stále opakovat, že tuto výhodu ze screeningu mohou těžit jen ty ženy, které na něj pravidelně dochází.

Celý článek

Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch podpořili nutnost investic ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze

11.10.2019

Předseda vlády a ministr zdravotnictví jednali s vedením nemocnice o probíhající výstavbě nového urgentního příjmu, o současném nevyhovujícím stavu vybraných budov i o nutných budoucích investicích.

Celý článek

Fakultní nemocnice v Plzni má nový urgentní příjem za 100 milionů korun

10.10.2019

Díky novému urgentu byl navýšený počet ambulancí, zvětšily se čekárny, rozšířily se chodby a k dispozici je zcela nový observační sál s 13 akutními lůžky.

Celý článek

Výroční Cenu Makropulos za rok 2019 získal spolek „soft palm“, provozovatel Hospice Malovická

08.10.2019

Udělením této výroční ceny ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ocenil příkladné a vysoce profesionální poskytování zdravotní péče a trpělivý a empatický přístup v péči o nevyléčitelně nemocné osoby, především seniory.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa