Občan | Pacient

2019

Ministr Adam Vojtěch podepsal ve Varšavě memorandum o spolupráci zemí V4 a Litvy v oblasti cenové dostupnosti léčiv

15.05.2019

Za účelem podpisu Memoranda o porozumění ke spolupráci zemí V4 a Litvy v oblasti spravedlivého oceňování léčiv a jejich cenové dostupnosti navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve středu 15. května Polskou republiku.

Celý článek

Sazbový balíček ministerstva financí reaguje na poznatky odborníků na závislosti

13.05.2019

Ministerstvo financí představilo sazbový balíček, který s účinností od 1. ledna 2020 upravuje zdanění tabákových výrobků, tvrdého alkoholu a hazardu.

Celý článek

Odměna lékařů a sester významně převýšila průměrnou mzdu v ČR a vyrovnala se průměru EU

06.05.2019

Lékaři i sestry v nemocnicích si od roku 2014 významně polepšili. Průměrná odměna lékaře vzrostla o 32 procent a odměna zdravotní sestry dokonce o 41 procent.

Celý článek

Zdravotní výbor projednal novelu zákona o léčivech, jejíž součástí je i sdílený lékový záznam pacienta

02.05.2019

Poslanci zdravotního výboru Parlamentu ČR dnes podpořili připravovanou novelu zákona o léčivech, jejíž součástí je i sdílený lékový záznam pacienta.

Celý článek

Novým státním tajemníkem Ministerstva zdravotnictví je Stanislav Měšťan

29.04.2019

Vláda dnes na základě výsledku výběrového řízení jmenovala Mgr. Stanislava Měšťana novým státním tajemníkem Ministerstva zdravotnictví. Do úřadu nastoupí 2. května 2019.

Celý článek

Návrh zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním prošel prvním čtením ve Sněmovně

24.04.2019

Poslanecká sněmovna dnes v prvním čtení schválila vládní návrh zákona připravený Ministerstvem zdravotnictví, který nově přináší možnost odškodnění pro osoby, kterým vznikla újma na zdraví v důsledku povinného očkování.

Celý článek

Dostupnost léků v lékárnách se podstatně zvýší, ministerstvo připravilo emergentní systém objednávání léčiv

15.04.2019

S ohledem na nedostatky současné právní úpravy přichází ministerstvo s novelou, která zaručí, že se pacient dostane k potřebnému léčivému přípravku, který mu byl předepsán.

Celý článek

Ministr zdravotnictví zahájil v Jordánsku společné obchodní fórum, navštívil nemocnice a setkal se s lékaři programu MEDEVAC

15.04.2019

S cílem posílit vzájemnou obchodní spolupráci podpořením českých zdravotnických firem, které se mohou uplatnit na tamním trhu, navštívil ve dnech 8. až 11. dubna ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jordánské hlavní město Ammán.

Celý článek

Ministerstvo schválilo sedm dotací na podporu paliativní péče v nemocnicích

12.04.2019

Ministerstvo zdravotnictví schválilo celkem sedm žádostí o dotaci na podporu paliativní péče v lůžkových zdravotnických zařízeních v celkové částce 32 milionů Kč.

Celý článek

Ministerstva zdravotnictví a financí zkontrolují dostupnost zdravotní péče

10.04.2019

Zdravotní pojišťovny mají zákonnou povinnost zajišťovat svým pojištěncům tzv. místní a časovou dostupnost hrazených služeb.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa