Občan | Pacient

2019

Pilotní provoz nemocničních paliativních týmů odstartuje 1. června

31.05.2019

Pilotní provoz bude zahájen na sedmi pracovištích, kterým byla dotace na podporu paliativní péče v lůžkových zdravotnických zařízeních byla schválena, a to jak na paliativní péči pro dospělé, tak pro děti.

Celý článek

Robert Grill odchází z čela Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

31.05.2019

Robert Grill odchází z čela Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Celý článek

V souvislosti s účinností protikuřáckého zákona došlo k významnému poklesu počtu hospitalizací pro akutní srdeční infarkt i astma

30.05.2019

„Dostupná data prokázala pozitivní efekt zavedení nekuřáckých veřejných prostor v České republice. Těší mě významný pokles u počtu hospitalizací pro nemoci srdce a u pacientů trpících astmatem,“ říká ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Celý článek

Stomatologická péče bude zásadně dostupnější. Dohody v primární péči přinášejí řadu pozitivních změn pro pacienty

29.05.2019

Stomatologové, gynekologové, praktičtí lékaři a praktičtí lékaři pro děti a dorost uzavřeli se zdravotními pojišťovnami dohody o úhradách péče pro příští rok, které přinášejí zásadní pozitivní změny pro pacienty.

Celý článek

Dnes byl jmenován nový ředitel Masarykova onkologického ústavu

27.05.2019

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes jmenoval na pozici ředitele prof. MUDr. Marka Svobodu, Ph.D., a to s účinností od 1. července, kdy ve funkci na vlastní žádost skončí stávající ředitel ústavu.

Celý článek

Psychiatrická nemocnice Brno má nového ředitele

27.05.2019

Výběrová komise většinou hlasů doporučila ministru zdravotnictví jmenovat na pozici ředitele MUDr. Pavla Mošťáka, který byl do dnešního dne pověřen dočasným řízením nemocnice. 

Celý článek

Děti sportují, přesto je podle mezinárodní studie trápí nedostatek pohybu

24.05.2019

České děti trpí nedostatkem přirozeného pohybu, nehrají si venku, využívají „mama taxi“ a ve volném čase často sedí. A to i přesto, že se 62 procent dospívajících věnuje organizovanému sportu

Celý článek

O dotace pro zubaře a praktické lékaře v odlehlých oblastech je čím dál větší zájem

23.05.2019

Do různých krajů republiky tak jen od začátku roku 2019 putují schválené dotace pro pět zubařských ordinací a dvanáct ordinací praktického lékaře.

Celý článek

Ministr Adam Vojtěch se zúčastnil Světového zdravotnického shromáždění v Ženevě

23.05.2019

Ve Švýcarsku absolvoval ministr zdravotnictví řadu zajímavých setkání, pronesl projev na plénu a navštívil Evropskou organizaci pro jaderný výzkum CERN.

Celý článek

Zdravotní pojišťovny přispějí v příštím roce pacientům na pomůcky půl miliardy navíc

16.05.2019

Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, která vstoupila v účinnost 1. ledna 2019, přináší změny v úhradách zdravotnických pomůcek. Od 1. října začne nabíhat celá řada nových pomůcek, které nebyly doposud hrazené a pacienti tak výrazně ušetří.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa