Občan | Pacient

2019

Krizový štáb Ministerstva zdravotnictví projednal situaci ve Fakultní nemocnici Ostrava

10.12.2019

Na základě pokynu ministra zdravotnictví zasedl v souvislosti s dnešní tragickou událostí v ostravské fakultní nemocnici krizový štáb složený z vedení ministerstva a zástupců oddělení krizové připravenosti, aby zanalyzoval aktuální situaci v místě události

Celý článek

Ministr Vojtěch jednal na Radě EPSCO v Bruselu o dostupnosti léčiv, duševním zdraví a problematice stárnutí

10.12.2019

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v pondělí 9. února zúčastnil Rady pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele EPSCO v Bruselu.

Celý článek

Administrativní pracovník uleví lékařům a sestrám od administrativy

06.12.2019

Ve spolupráci s IPVZ připravilo Ministerstvo zdravotnictví nový kurz, díky němuž bude možné ve zdravotnictví zaměstnat nezdravotnické pracovníky, kteří budou lékařům a sestrám pomáhat s administrativou.

Celý článek

Ministr zdravotnictví předal ocenění za podporu zdravotně postiženým občanům

04.12.2019

Ministr Adam Vojtěch udělil dne 3. prosince 2019 dvě významná ocenění u příležitosti Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením.

Celý článek

Současnou síť Center duševního zdraví doplní další čtyři

04.12.2019

Sedmnáct aktuálně fungujících Center duševního zdraví doplní od ledna příštího roku postupně další čtyři - v Jihlavě, v pražském Podskalí, v Táboře a v Psychiatrické nemocnici v Brně.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví připravilo nový koncept adiktologických ambulancí

27.11.2019

Plán ministerstva počítá s vybudováním páteřní sítě adiktologických ambulancí napříč republikou. Cílem je zajistit stabilní dostupnost specializovaných služeb pro klienty a pacienty se závislostním chováním.

Celý článek

Legálních návykové látky jsou u nás stále příliš dostupné dětem i mladistvým, shodli se experti na konferenci alkohol a tabák v ČR

27.11.2019

Na letošní konferenci vystoupili zahraniční experti ze Světové zdravotnické organizace, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, Centra pro tabák v Heidelbergu i domácí odborníci.

Celý článek

Návrh zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu

27.11.2019

Odškodnění by mělo nahrazovat ztížení společenského uplatnění očkovaného a náklady na péči o něj, zdraví nebo domácnost a rovněž zahrnuje duševní útrapy rodičů. Bude se týkat jak závažných případů, kdy má očkovaný trvalé následky, tak situace, kdy zemře.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s WHO zvyšuje kvalitu péče o lidi s duševním onemocněním a spouští edukační program

26.11.2019

Ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) realizovalo Ministerstvo zdravotnictví vzdělávací program v psychiatrických nemocnicích zaměřený na snížení míry užití omezovacích prostředků a představilo českou mutaci e-trainingu.

Celý článek

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v Kodani zúčastnil OECD fóra ke zdravotnictví a jednal s dánským ministrem zdravotnictví

22.11.2019

V rámci své dvoudenní pracovní cesty jednal ministr Adam Vojtěch také se s ředitelem WHO pro Evropu Hansem Klugem a navštívil Steno Diabetes Center.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa