Občan | Pacient

2019

Návrh zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním prošel prvním čtením ve Sněmovně

24.04.2019

Poslanecká sněmovna dnes v prvním čtení schválila vládní návrh zákona připravený Ministerstvem zdravotnictví, který nově přináší možnost odškodnění pro osoby, kterým vznikla újma na zdraví v důsledku povinného očkování.

Celý článek

Dostupnost léků v lékárnách se podstatně zvýší, ministerstvo připravilo emergentní systém objednávání léčiv

15.04.2019

S ohledem na nedostatky současné právní úpravy přichází ministerstvo s novelou, která zaručí, že se pacient dostane k potřebnému léčivému přípravku, který mu byl předepsán.

Celý článek

Ministr zdravotnictví zahájil v Jordánsku společné obchodní fórum, navštívil nemocnice a setkal se s lékaři programu MEDEVAC

15.04.2019

S cílem posílit vzájemnou obchodní spolupráci podpořením českých zdravotnických firem, které se mohou uplatnit na tamním trhu, navštívil ve dnech 8. až 11. dubna ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jordánské hlavní město Ammán.

Celý článek

Ministerstvo schválilo sedm dotací na podporu paliativní péče v nemocnicích

12.04.2019

Ministerstvo zdravotnictví schválilo celkem sedm žádostí o dotaci na podporu paliativní péče v lůžkových zdravotnických zařízeních v celkové částce 32 milionů Kč.

Celý článek

Ministerstva zdravotnictví a financí zkontrolují dostupnost zdravotní péče

10.04.2019

Zdravotní pojišťovny mají zákonnou povinnost zajišťovat svým pojištěncům tzv. místní a časovou dostupnost hrazených služeb.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví připomíná Světový den Parkinsonovy nemoci

09.04.2019

U příležitostí výročí narození anglického chirurga Jamese Parkinsona, který poprvé popsal chorobu, jež nyní nese jeho jméno, si svět každého 11. dubna připomíná Den Parkinsonovy nemoci.

Celý článek

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ředitel WHO v ČR Srdan Matić společně připomněli Světový den zdraví

05.04.2019

Světový den zdraví, vyhlašovaný Světovou zdravotnickou organizací (WHO) každoročně 7. dubna, se v letošním roce věnuje myšlence všeobecného zdravotního pokrytí.

Celý článek

Martin Pavlík odchází z čela brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny

03.04.2019

Současný ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Martin Pavlík se rozhodl po pěti letech skončit v čele nemocnice. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jeho rezignaci přijal.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví se připojuje ke Světovému dni porozumění autismu, rozsvítí svou budovu modře

02.04.2019

Ministerstvo zdravotnictví se již tradičně při příležitosti Světového dne porozumění autismu zapojuje do osvětové kampaně „Česko svítí modře“ na podporu lidí s poruchou autistického spektra (PAS).

Celý článek

Státní zdravotní ústav spouští projekt na podporu zdraví osob ohrožených chudobou a sociálním vyloučením

02.04.2019

Ačkoliv je úroveň zdravotní péče v ČR na špičkové úrovni, a to i ve srovnání s ostatními zeměmi evropské osmadvacítky, stále jsou zde skupiny lidí ohrožených chudobou a sociálním vyloučením, které mají nižší dostupnost zdravotní a sociální péče.

Celý článek

... 11 12 13 14 15 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa