Občan | Pacient

2017

Ministerstvo představilo metodický pokyn pro duchovní péči v nemocnicích

27.03.2017

„Nemocniční kaplan může být pro některé pacienty stejně důležitý jako například chirurg. Psychický stav pacienta totiž mnohdy výrazně ovlivňuje průběh a úspěšnost samotné léčby,“ vysvětluje náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví hledá cesty k vyřešení problémů s leteckou záchrannou službou

15.03.2017

Ministerstvo zdravotnictví v současné době hledá možnosti, jak vyřešit případné problémy s proplácením letů letecké záchranné služby i mimo tzv. pohotovostní časy tak, aby nebyly porušeny platné smlouvy.

Celý článek

Senát projednal novelu zákona o lidských tkáních a buňkách a novelu transplantačního zákona  

09.03.2017

Cílem návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 296/2008 Sb., o zajištění jakosti a bezpečnosti lidských tkání a buněk určených k použití u člověka, je zajištění transpozice směrnic Komise EU.

Celý článek

Ministři dali zelenou zákonu o univerzitních nemocnicích

08.03.2017

 „O tomto návrhu se debatuje už dlouhá léta, ale dotáhnout a dostat jej na jednání vlády se podařilo až teď," řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík k návrhu zákona o univerzitních nemocnicích, který dnes odsouhlasila Vláda ČR.

Celý článek

Plošná epidemie chřipky na území ČR odezněla

03.03.2017

„Podle nejnovějších údajů Státního zdravotního ústavu chřipková epidemie na území ČR odezněla. Jednotlivá epidemická ohniska jsou již pouze lokálního charakteru,“ uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Celý článek

Prof. Prymula náměstkem ministra zdravotnictví

01.03.2017

Novým náměstkem ministra zdravotnictví pro zdravotní péči byl dnes jmenován prof. Roman Prymula, který dosud na ministerstvu působil jako poradce ministra Miloslava Ludvíka.

Celý článek

Ministr zdravotnictví: Lidé se nemusejí bát, žádné nebezpečí spojené s únikem radioaktivních látek aktuálně nehrozí!

27.02.2017

Situace, ke které došlo začátkem měsíce ve francouzském Flamanville je sice nepříjemná, avšak nedošlo zde k žádnému úniku radioaktivního materiálu a reaktor nebyl ovlivněn.

Celý článek

Rektoři a zástupci zdravotních pojišťoven podporují zákon o univerzitních nemocnicích

24.02.2017

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík dnes jednal se zástupci vysokých škol a zdravotních pojišťoven na téma zákona o univerzitních nemocnicích.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa