Občan | Pacient

2016

Cenu Makropulos za péči o seniory získala obec Křižánky

06.10.2016

Již tradičně se u příležitosti připomínky Mezinárodního dne seniorů v Národním divadle v Praze uskutečnilo předávání Ceny Makropulos za péči o seniory, které každý rok pořádá občanské sdružení  Život 90.

Celý článek

Reakce ministerstva zdravotnictví na podnět senátorů u Ústavního soudu

06.10.2016

V souvislosti s podnětem dvaceti senátorů, kteří se obrátili na Ústavní soud ČR s podnětem týkajícím se části zákona o zdravotních službách, se v médiích objevila řada jednostranných a často velmi nepřesných informací.

Celý článek

Ministr Němeček jednal v Bratislavě s kolegy z EU o zdravém životním stylu a nedostatku léků

04.10.2016

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se ve dnech 3.–4. 10. 2016 zúčastnil neformálního jednání ministrů zdravotnictví členských států EU v Bratislavě.

Celý článek

Ministr Němeček: Plníme sliby, senioři a děti budou mít léky ještě levnější

23.09.2016

Na tiskové konferenci dnes ministr zdravotnictví představil plánované změny v lékové politice ministerstva, které pomohou seniorům a rodinám s nemocnými dětmi lépe snášet ekonomické obtíže spojené s léčbou.

Celý článek

Návrh zákona o neziskových nemocnicích je na světě

23.09.2016

Přes zjevné neshody s některými koaličními partnery dokončilo ministerstvo zdravotnictví návrh zákona o neziskových nemocnicích, který bude nyní předán Legislativní radě vlády.

Celý článek

Přes diskuse o penězích nevidíte pacienta, vytkl ministr ČLK

22.09.2016

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček dnes vystoupil jako host na mimořádném sjezdu České lékařské komory. Jeho vystoupení bylo přímočaré a místy i kritické.

Celý článek

Zdravotníci v krajem zřizovaných nemocnicích dostanou přidáno stejně jako ti ve státních

21.09.2016

Podle společného prohlášení ministra zdravotnictví a předsedy Rady Asociace krajů ČR bude zdravotníkům v zařízeních zřizovaných kraji navýšena mzda analogicky k navýšení platů zdravotnických pracovníků ve státem zřizovaných zařízeních.

Celý článek

Ministr Němeček: Protestu stomatologů nerozumíme

19.09.2016

Zástupci České stomatologické komory a zdravotních pojišťoven uzavřeli pro rok 2017 dohodu o navýšení úhrad o 2,5 %, se kterou stomatologové souhlasili.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa